-

Gözden kaçırmayın

CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut'tan 15 Temmuz AçıklamasıCHP Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut'tan 15 Temmuz Açıklaması

Aksaray'da, Ali İsmail Korkmaz'ın Gezi Parkı protestoları sırasında hayatını kaybetmesinin 10. yılında anma töreni düzenlendi. Törene katılan CHP Aksaray İl Başkanlığı üyeleri, Korkmaz'ın hayalini kurduğu özgür dünya için mücadeleye devam edeceklerini belirttiler.

Tören sırasında yapılan açıklamada, "Gezi Parkı protestolarında düşlerinden tekmelediğiniz Ali İsmail Korkmaz'ı asla unutmayacağız. Ali İsmail Korkmaz hep 19 yaşında kalacak ve onun düşlediği özgür dünyayı kurmak için mücadelemiz sürecek," denildi.

Ali İsmail Korkmaz, 2013 yılında Gezi Parkı protestoları sırasında polis müdahalesi sonucu ağır yaralanmış ve hastanede yaşamını yitirmişti. Olay, Türkiye'de büyük tepkilere neden olmuş ve geniş çaplı protestolara yol açmıştı.

CHP Aksaray İl Başkanlığı, Ali İsmail Korkmaz’ın anısını yaşatmaya ve onun hayalini kurduğu özgür dünya için mücadeleye kararlılıkla devam edeceklerini bir kez daha teyit ettiler.