-

Gözden kaçırmayın

CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut'tan 15 Temmuz AçıklamasıCHP Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut'tan 15 Temmuz Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin düzenlediği bir eylemle ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Kılıçdaroğlu, yaptığı çağrıda, ekonomideki kötü gidişat, adaletsizlik ve yoksulluğa dikkat çekerek tüm yurttaşları bu eyleme destek olmaya davet etti.

Kemal Kılıçdaroğlu, saat 21.00'de ışıklarını kapatıp açarak tepkisini göstereceğini belirtti. Kılıçdaroğlu, "Ben de partimin bu eylemine destek olacak, saat 21.00'de ışıklarımı kötü ekonomiye, adaletsizliğe ve yoksulluğa hayır demek için söndürüp yakacağım. Bütün yurttaşlarımıza partimizin bu eylemine destek olma çağrısında bulunuyorum," dedi.

Bu eylem, CHP'nin ekonomik sorunlara, adaletsizliklere ve yoksulluğa dikkat çekmek ve toplumsal farkındalık yaratmak amacıyla düzenlediği bir protesto olarak öne çıkıyor. Kılıçdaroğlu'nun bu çağrısı, parti üyeleri ve destekçileri arasında geniş bir yankı buldu.