-

Gözden kaçırmayın

Mardin'de Terörist Etkisiz Hale GetirildiMardin'de Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Bugün sabah saatlerinde, İzmir'in Çeşme ilçesi Karaada bölgesinde bir grup düzensiz göçmenin bulunduğuna dair ihbar alındı. Bölgede bulunan bir balıkçı teknesi, denizden bir düzensiz göçmeni çıkardı ve denizde daha fazla göçmen olabileceği ihtarını yaptı. Bunun üzerine Sahil Güvenlik birimleri hızla olay yerine sevk edildi.

Sahil Güvenlik Botu, Sahil Güvenlik Helikopteri ve Sahil Güvenlik Dalış Timi'nin gerçekleştirdiği arama kurtarma çalışmaları sonucunda, ada üzerinden ve balıkçı teknesinden toplamda 8 düzensiz göçmenin sağ olarak kurtarıldığını bildirildi. Maalesef, bir düzensiz göçmenin cansız bedenine ulaşıldı. Kayıp olabileceği düşünülen diğer göçmenler için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

T.C. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, hayatını kaybeden göçmenler için başsağlığı dileyerek, göçmen kaçakçılığı organizatörleriyle mücadelenin aralıksız sürdürüleceğini, bebeklerin, çocukların ve masum insanların hayatlarını tehlikeye atan suç ağlarının üzerine kararlılıkla gidileceğini ifade etti. Ayrıca, arama kurtarma faaliyetlerini gerçekleştiren Sahil Güvenlik ekiplerine teşekkür ederek, çalışmalarındaki titizlik ve fedakarlık için minnettar olduğunu belirtti.